آمادگی شرکت راصد صنعت توسعه برای کمک به مهار آبگرفتگی در خوزستان

آمادگی شرکت راصد صنعت توسعه برای کمک به مهار آبگرفتگی در خوزستان

نشست خبری مدیر عامل شرکت راصد صنعت توسعه

 
مدیرعامل شرکت راصد صنعت توسعه وابسته به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی آمادگی این مجموعه صنعتی را برای کمک به مهار معضل آبگرفتگی و پیشگیری از آن در مناطق مختلف خوزستان با استفاده از تجهیزات فناورانه و بومی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت راصد صنعت توسعه به نقل از ایرنا غلامرضا کایدی بختیاری روز سه‌شنبه 25 آذر ماه در نشست خبری با بیان اینکه آبگرفتگی اخیر در برخی مناطق خوزستان با مدیریت صحیح و برنامه ریزی اصولی قابل پیشگیری بود افزود:باید مشکلات را پیش از وقوع آبگرفتگی پیش‌بینی کرد تا آبگرفتگی درزمان کوتاهی مدیریت شود وا مردم به زحمت نیفتند.
وی با بیان اینکه آبگرفتگی در خوزستان معضلی حل شدنی است گفت: بارها برای مذاکره با سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در مهار آبگرفتگی مسوولیت دارند پیشقدم شدیم ولی با تغییرات مدیریتی برنامه‌ها ناتمام ماند و برنامه های پیشنهادی به سرانجام نرسید.
کایدی بختیاری افزود:معتقدم چنانچه برنامه‌ریزی صحیح و اصولی منطبق با شرایط خاص خوزستان صورت گیرد می‌توان آبگرفتگی را با حداقل هزینه به شیوه‌ای مدیریت کرد تا مردم دچار مشکل نشوند.
وی با اشاره به اینکه این شرکت بنابر مسوولیت اجتماعی خود با به کارگیری پمپ‌های مکنده کمک زیادی به رفع آبگرفتگی مناطق عین ۲ اهواز ، کوت عبداله و برخی روستاهای شهرستان کارون کرد ادامه داد: این شرکت آمادگی کامل دارد با طراحی و ساخت پمپ‌های قوی منطبق با شرایط خاص اقلیمی خوزستان بر بحران آبگرفتگی در استان که هر از چند گاهی مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می‌کند غلبه کرد.
مدیرعامل شرکت راصد صنعت توسعه با بیان اینکه این شرکت در درجه نخست با هدف رفع نیازهای شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در کیلومتر ۲۰ جاده اهواز – آبادان راه اندازی شد و هم اکنون ۸۵ درصد حجم کار انجام شده متعلق به ساخت و تعمیرات اساسی انواع پمپ‌های این شرکت است افزود: هم‌اکنون با آب و فاضلاب اهواز، سازمان آب وبرق خوزستان ، پالایشگاه آبادان ، سدها و نیروگاه‌های برق در خوزستان قرارداد همکاری ساخت و تعمیرات پمپ‌های سنگین و فوق سنگین داریم.

 

ساخت و تعمیر ۸۰۰دستگاه انواع پمپ
مدیرعامل شرکت راصد صنعت توسعه گفت:این شرکت با داشتن ۱۳۰ نفر نیروی کار فنی و پشتیبانی سالانه ۶۰۰ دستگاه پمپ ۱۱ کیلووات به بالا تا ۵۸۰ کیلووات را تعمیر و ۲۰۰ دستگاه پمپ طراحی و تولید می‌کند.
کاییدی بختیاری ادامه داد: در افق ۱۴۱۰ این شرکت به عنوان پنج شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات “دوار”  کشور تبدیل خواهد شد.
وی گفت: طبق برنامه سال آینده ۷۰ درصد حجم فعالیت این شرکت برای توسعه نیشکر و ۳۰درصد برای سایر دستگاه های اجرایی و عملیاتی استان خوزستان خواهد بود.

 

تحریم ها هیچ تاثیری نداشت
مدیرعامل شرکت راصد صنعت توسعه گفت: اعمال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا خوشبختانه هیچ تاثیری در روند کاری این شرکت نداشت چون صنعت تولید و تعمیر پمپ های سنگین و فوق سنگین در کشور بومی سازی شده و رشته وابستگی آن به خارج قطع شده است.
وی گفت:جوانان خلاق , باانگیزه بومی این شرکت در حال تلاش هستند همه موانع پیش رو را برداشته و در این زمینه به خودکفایی کامل رسیده‌ایم.

 

هنوز به ظرفیت مطلوب خود نرسیده‌ایم
مدیرعامل شرکت راصد صنعت توسعه بیان کرد: درصورت استفاده از ظرفیت‌ها  و تکمیل فرایند کاری در این شرکت، زمینه اشتغال تا ۳۰۰ نفر فراهم است.
کایدی بختیاری ادامه داد: گام‌های توسعه‌ای را در این شرکت طراحی کردیم تا بتوانیم همه نیازهای خوزستان را در زمینه تامین همه تجهیزات مورد نیاز تامین کنیم.

 

بدون پمپ، تولید شکر در شرکت توسعه نیشکر متوقف می‌شود
مدیرعامل شرکت راصد صنعت توسعه با اشاره به اهمیت پمپ برای تخلیه زهاب و آبرسانی به مزارع نیشکر گفت: بدون پمپ تولید شکر در شرکت توسعه نیشکر متوقف می شود و قادر به انجام به هیچ فعالیتی نیست.
وی با اشاره به در مدار بودن یک هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع پمپ با والتاژهای مختلف در واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی افزود: هم اکنون در پیک کاری قرار داریم چون بخشم مهمی از پمپ‌های سنگین و فوق سنگین شرکت توسعه نیشکر به دلیل نبود نیاز از مدار عملیات خارج شده و هم اکنون در حال تعمیر اساسی هستیم تا در تابستان مورد استفاده مجدد قرار گیرند.


تجهیزات تولیدی شرکت به لحاظ کیفی از مشابه خارجی آن بهتر است
کایدی بختیاری گفت: تجهیزاتی که به دست متخصصان جوان و متعهد این شرکت طراحی و ساخته می شود به لحاظ کیفی از مشابه خارجی آن بهتر است.
وی ادامه داد:تولیدات صنعتی این شرکت مشمول خدمات پس از فروش(گارانتی) است و نخستین شرکت صنعتی کشور هستیم که هر دو بخش تولیدات و تعمیر تجهیزات مشمول خدمات پس از فروش است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.